Получение окрашенного декоративного профиля
Чтобы получить красивый декоративный профиль разных оттенков и фактур применяют метод порошкового полимерного напыления. Этим способом можно получить такие покрытия, которые недоступны анодированию.
Порошковое покрытие из полимеров
Порошкове фарбування – дрібнодисперсний шар полімерних порошків. Спочатку їх напилюють на поверхню металу звичайним фарбопультом. Після чого профіль відправляється в спеціальну піч, де при визначеній температурі відбувається полімеризація напиленого порошку.
Таким чином, офарблюється деталь проходить три етапи.
Етап 1. Підготовка поверхні металу. Сюди входить: видалення оксидів і забруднень, ряд заходів для збільшення ступеня «прилипання» порошку і профілю захисту від корозії.
Этап 2. Нанесение слоя полимерного порошка на поверхность. Происходит это в специальной камере для напыления, где можно также изменить цвет покрытия.
Этап 3. Образование полимеров и оплавление. На этой стадии происходит оплавления нанесенного порошка в специальной печи. Создается покрытие из полимерной пленки, а после охлаждения – очистка от излишков краски.
Можна отримати і фактурне декоративне покриття. Щоб його отримати, на метал наноситься порошковий полімер, що імітує фактуру якого-небудь матеріалу. Далі зображення методом вакуумного термопресування переноситься на заздалегідь підготовлений порошковий полімер. Профіль з таким покриттям часто використовують для фасадних і меблевих рішеннях. Він незамінний в оформленні внутрішніх інтер'єрів.