Алюмінієва шина: типи, призначення, переваги

Шини з алюмінію: типи, призначення, переваги
У різних сферах широко застосовуються різного роду вироби, виготовлені із кольорових металів. Серед таких – алюмінієві шини, які представлені на сучасному ринку в широкому асортименті.
Щоб не помилитися при виборі, до уваги слід брати не тільки типорозміри продукції, але і ряд інших важливих критеріїв, таких як: марка, вартість, компанія-виробник.
Технологія виготовлення
Виготовлятися алюмінієві шини можуть шляхом штампування або способом лиття. Другий етап – спеціальна обробка. В залежності від того, яка саме технологія застосовується на цьому кроці, отримують вироби таких типів:
- Горячепрессованные, ті, які не піддавались термообробці;
- Загартовані і постарені природним шляхом;
- Загартовані і штучним методом постарені;
- Загартовані не в повній мірі і штучно зістарені.
Піддана термічній обробці алюмінієва шина відрізняється великим опором на предмет розриву, приблизно в півтора рази, а також володіє більш високою границею плинності в порівнянні з аналогічною продукцією, зістареної природним методом.
Виробництво та зберігання товарів даної категорії регламентується встановленими стандартами. В якості сировини може використовуватися алюміній різних марок, а також комбіновані сплави. Найбільшою популярністю зараз користуються:
- АД31 – сплав, що містить в якості додаткових компонентів кремній, магній;
- АД0 – алюміній практично без будь-яких домішок, чистий
І першому, і другому варіанту притаманні свої плюси. Так, АД31 характеризується максимальним рівнем міцності, в той час як АД0 пластичніше.
Типорозміри
За формою алюмінієва шина являє собою профіль прямокутного перерізу. В залежності від типорозміру, товщина його може складати від 0,3 до 1,2 см, ширина – від 1 до 18 см, радіус скруглення перерізу – від 0,1 до 0,8 див. В продаж профілі у вигляді смуг різної довжини поставляються в пучках, бухтах, а також котушках. Продукція може відрізнятися і за рівнем міцності: звичайна або підвищена.
Переваги виробів
В якості переваг алюмінієвих шин в першу чергу доцільно виділити наступні:
- Висока ступінь стійкості до впливу корозії;
- Невелика вага;
- Відмінна електропровідність;
- Пластичність, немагнитность.
До плюсів виробів також варто зарахувати красивий зовнішній вигляд, що відкриває доступ до використання профілю з кольорового металу з метою декоративної обробки.
Застосування
На практиці алюмінієві шини застосовуються в абсолютно різних цілях. Деякі приклади:
- Монтаж шинопроводів, призначених витримувати силу струму до 630 А;
- Будівництво (монтаж і оздоблення несучих стін і перегородок, стель, фасадів будівель, зведення конструкцій рекламного призначення);
- Сфера машинобудування;
- Нафтопереробні підприємства і хімзаводи;
- Виробництво літаків, вертольотів, космічних кораблів;
- Виготовлення меблів.
Це лише мала частина прикладів використання алюмінієвих шин, повний перелік набагато ширше.
Одне з незаперечних переваг профілів, виконаних з алюмінію, – універсальність. Такі шини однаково успішно можна застосовувати, як для виготовлення меблів та оздоблення житлових приміщень, так і з метою експлуатації в умовах згубного впливу з боку речовин, здатних руйнувати метал, приміром, сірководню. Перше пояснюється екологічністю матеріалів цієї групи, друге – здатність виробів протягом десятків років протистояти корозії.